pátek 30. května 2014

Kostým na berušku

Na dnešek to byl už třetí kostým do školky jen za tento rok. Učitelky mě tak donutily oprášit po strašně dlouhé době šicí stroj. Zatímco na staročeský karneval stačilo přišít na bílý polštářek kaloun (zástěra kuchtičky) a na čarodějnici vytáhnout z útrob skříně starou černou spodničku a pár zavíracích špendlíků, na berušku bylo potřeba víc. Postup jsem se přesto snažila vymyslet co nejrychlejší. Hotovo asi za půl hodiny.


Červenou látku nevedeme, za to máma vytáhla hned několik červených triček a kus černé džínoviny od zkracování kalhot. Tričko jsem vybrala s límečkem, aby se krovky oblékaly jako plášť. Ustřihla jsem rukávy a přes prsa jsem přední část trička rozstřihla. Na vyztužení posloužily dvě čtvrtky.


Z trička jsem vytvarovala nůžkami dvojitý "plášť", abych z něj později udělala kapsy na čtvrtky. Ty pak půjdou vyndat, kdyby kostým potřeboval proběhnout pračkou. Menší díl z rozstříhaného trička jsem dala stranou.
Z kousku černé látky jsem vystřihla 7 puntíků (ještěže tak, Anežka si je přepočítávala). Na lícovou stranu jsem si je našpendlila, puntík uprostřed na dva díly. A kolem dokola každý puntík přišila obyčejným stehem. Zrovna tak by šly olemovat (varianta Navždy) nebo přilepit lepidlem (varianta Na jedno použití).


Z rubové strany jsem našpendlila obě části třička k sobě podle tvaru křídel (čtvrtek) a uprostřed jsem nastříhla plášť na jednotlivé krovky. Zbývalo obšít celé tričko kolem dokola, převrátit z rubu a vložit čtvrtky.


Teprve pak jsem kostým donesla ukázat a vyzkoušet Anežce. Mezi nadšeným poletováním celým bytem se mě snažila přesvědčit, že bude v kostýmu i spát. To se jí nepovedlo, za to ráno jsem jí nikdy neviděla obléknout se rychleji. Tak asi dobrý.

Další tričkové proměny: hokejistou, z županu klaunem

Žádné komentáře:

Okomentovat