úterý 26. dubna 2016

Hana

Někdy je načasování shůry neobyčejně důvtipné. Třeba telefon od primáře v neděli odpoledne s výsledky, že bude potřeba další operace, nástup nejlépe hned v pondělí. Aha, to vlastně ještě není to načasování. Načasované bylo nejspíš nachlazení a kašel, který jsme ještě bezezbytku nepřekonali. Díky tomu se nástup do nemocnice manželovi odložil o týden a my tak stihli několik měsíců předem plánovaný koncert.


* Je to zrovna rok, co jsme byli na Arakainu s Lucií Bílou. Anežka nás odmítala pustit z domu, že musí jít také. A my jí Lucii Bílou slíbili, až bude vystupovat blíž. *Anežka byla skvělá, hltala vše (a my s ní) a nedočkavě poskakovala na sedadle, když si vzpomněla na uložené růže, které nechtěla propásnout předat. Ve mně ti čerti šili chvilkami také, to když jsem si vzpomněla na připravené otázky v kabelce a přislíbený rozhovor po skončení koncertu.


Jen jsem vůbec nečekala, že si mě Lucie, tedy už převlečená Hanka, odvede rošťácky do své šatny za ruku. Že se tak hezky rozpovídá a při mém nezdaru s technikou mi dá pro povzbuzení pusu do vlasů. Bylo to tak příjemné a milé vyprávění, že jsem měla chuť ji pohladit po vlasech, a když jsem se zmínila nahlas, bezevšeho mě objala.
Nejintenzivnější zážitek si ale přesto odnesl manžel, na kterého během dne dolehly obavy z další operace. Potřeboval obejmout, dát si s někým panáka a slyšet, že to bude dobrý, a to všechno mu spontánně Hana dala. I vlastnoručně vyrobený růženec, který už má skutečně čestné místo na stolku vedle nemocniční postele. Vidím to dojetí v jeho očích ještě teď. A především odhodlání, že teď ta operace prostě musí dopadnout dobře.

16 komentářů:

 1. Nádherné. Držím palce, snad všechno dobře dopadne.

  OdpovědětVymazat
 2. Lidsky dotek. Je jedno jestli od celebrity. Mic na vas budu myslet.

  OdpovědětVymazat
 3. Přeji zdraví a držím pěsti!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. ..přináší mi radost a pohodu si u vás počíst nebo na MS se pokochat fotkama, tak vám ze srdce přeju taky jen a jen radost a pohodu, aby jste jí mohli dál šířit:)Káťa

  OdpovědětVymazat
 6. I já se přidávám k těm, kteří přejí už opravdu konečné a trvalé uzdravení pro manžela! A zdraví vám všem...vlastně...Mimo jiné Lucie Bílá je úžasná osoba...:-)

  OdpovědětVymazat
 7. Toľko ,,náhod,,... je v tom láska, objatie, požehnanie, nech sa všetko na dobré obráti, budem myslieť v modlitbách!

  OdpovědětVymazat
 8. Jani, držím pěsti ( ty pro štěstí ) !!!! Držte se ... Marki

  OdpovědětVymazat
 9. Jani, držím pěsti ( ty pro štěstí ) !!!! Držte se ... Marki

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji všem za držení palců. Operace dopadla dobře :)

  OdpovědětVymazat